innerbanner
ارائه راهکار و اجرای سیستم بهای تمام شده

ارائه راهکار و اجرای سیستم بهای تمام شده

حسابداری صنعتی یا  بهای تمام شده نمونه ای از حسابداری مدیریت می باشد و ابزار مهمی برای تصمیم گیری در جهت محاسبه قیمت فروش محصولات، کاهش یا افزایش تولید، کنترل هزینه ها، تجزیه و تحلیل سودهای تولید می باشد.
به عبارتی اطلاعات به دست آمده از جزئیات بهای تمام شده و گزارشات حسابداری صنعتی (حسابداری مدیریت) می تواند منجر به ارائه راهکار در ارتباط با کاهش بهای تمام شده و افزایش راندمان تولید شود.

در سال های اخیر با توجه به نوسانات شدید قیمت مواداولیه ، دستمزد و سایر ملزومات تولید، مدیریت می بایست؛ مبنای بسیار دقیق و منطقی در جهت قیمت گذاری صحیح محصولات خود داشته باشد. چه بسا در بسیاری از موارد، کالاهای فروش رفته بسیار ارزانتر از هزینه ای تولید محاسبه و منجر به زیان شرکت گردیده است.
همچنین محاسبه بهای تمام شده فقط مختص شرکتهای تولیدی نمی باشد و شرکتهای بازرگانی و خدماتی جهت محاسبه بهای تمام شده کالا و خدمات نیز می توانند از آن بهره جویند.
بهای تمام شده کالا یا محصول از سه رکن اصلی مواداولیه، حقوق و دستمزد و هزینه های سربار تشکیل شده است که سهم هر کدام در محصول مشخص می بایست طبق روش های صحیح محاسبه گردد.

 

شرکت سام محاسب تحلیل (سهامی خاص) عضو گروه شرکت های سام با هدف ارائه راهکار های جامع مالی و فروش (Total soloution) و سابقه فعالیت در حوزه مشاوره، مدیریت، اجراو آموزش با توجه به نیاز مدیران جهت دسترسی به خدمات جامع در حوزه مدیریت کسب و کار
 

طراحی مدل و ارائه روش جهت تسهیم هزینه های حقوق و سربار جهت محاسبات بهای تمام شده کالا را به شرکتها ارائه می دهد.

 

میتونم راهنماییتون کنم؟