innerbanner

اجراشرکت سام محاسب تحلیل (سهامی خاص) عضو گروه شرکت های سام با هدف ارائه راهکار های جامع مالی و فروش (Total soloution) و سابقه فعالیت در حوزه مشاوره مدیریت - اجرا - آموزش با توجه به نیاز مدیران خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی متناسب با نیاز آنها را ارائه می دهد.  
خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی سام محاسب
آدرس: میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان گلریز، نبش کوچه شبنم، پلاک 6، طبقه اول
تلفن: 021-43497
آدرس سایت: www.saammohaseb.com/SaamMohasebFA/Education.aspx
ایمیل: info@SaamMohaseb.com
 

 

خدمات اجرایی

 

▏  طراحی و استقرار کدینگ

استقرار و پیاده سازی نرم افزارهای مالی نیازمند تعریف کدینگ استاندارد و متناسب با فعالیت شرکت می باشد . تهیه گزارشات کاربردی و قابل اتکا جهت تصمیم گیری مدیریت نیازمند طراحی کدینگ بر مبنای شناخت کامل از فعالیت و ساختار شرکت و همچنین ارتباط بین زیر سیستم های موجود می باشد؛ به عبارت دیگر استفاده از هر کدینگ برای هر شرکت پیشنهاد نمی گردد.

  اجرا و استقرارسیستم حسابداری مالی

اجرای صحیح و اصولی اجزای مختلف حسابداری نظیر حسابداری مالی، انبار و حسابداری انبار، فروش و حسابداری فروش، حقوق و دستمزد، سیستم دریافت و پرداخت نیازمند تجربه اجرایی و دانش حرفه ای مالی می باشد. چه بسا عدم استقرار صحیح و یا استفاده از رویه ای خلاف اصول مالی قطعا منجر به گزارشات خطا و غیر قابل استناد می باشد و اصلاح آنها بار هزینه ای سنگینی را به شرکت تحمیل می کند .

  کنترل و ممیزی عملیات واحد مالی

یکی از مشکلات و دغدغه های مدیران عامل نگرانی و بعضا عدم اطمینان نسبت به صحت عملکرد واحد مالی و گزارشات درخواستی می باشد .از آنجائیکه تصمیمات مدیریتی برمبنای گزارشات مالی انجام می پذیرد؛ کنترل داخلی به صورت مستقیم بر قابلیت اتکا مدارک حسابداری و صورتهای مالی اثر دارد .

  برون سپاری عملیات مالی

برون سپاری(out source ) خدمات یکی از شیوه‌های نوین مدیریت در سازمان‌ها است که سالیان متمادی در کشورهای توسعه یافته اجرا و نتایج آن مستمرا برای اصلاح روش‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته است. تعریف کلی که می‌توان از برون سپاری خدمات ارائه کرد، عبارت است از سفارش انجام یک بسته معین از خدمات به خارج از سازمان.

  اجرا و استقرار سیستم حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی و محاسبه بهای تمام شده جهت تهیه گزارشات قابل اتکا برای تصمیم گیری بسیا حائز اهمیت و برای ادامه حیات اقتصادی یک شرکت امری ضروری تلقی می شود . در شرایط بحرانی توجه مدیران به بهای تمام شده معطوف می گردد.

  تهیه، تنظیم و تجزیه و تحلیل گزارشات مالی

آخرین و اساسی ترین مرحله در فرآیند حسابداری در تهیه گزارشات مالی می باشد که منعکس کننده وضعیت مالی سازمان در تاریخ ارائه (ترازنامه) و عملکرد سازمان طی دوره زمانی مشخص (صورت سود و زیان) و وضعیت جریان نقدینگی (صورت گردش وجوه نقد ) می باشد .

  تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد

اظهارنامه مالیاتی در واقع گزارشی از عملکرد یک واحد اقتصادی یک دوره مالی مشخص (یک سال مالی) می باشد که طبق قوانین مالیاتی در موعد مقرر (اشخاص حقیقی تا پایان خرداد هر سال، اشخاص حقوقی و اجاره املاک تا پایان تیر ماه) هر ساله طبق فرم مشخص از طریق سایت سازمان امور مالیاتی www.tax.gov به صورت الکترونیکی ارسال می گردد.

  تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

ارزش افزوده نوعی مالیات بر مصرف می باشد و در واقع پرداخت مالیات به عهده مصرف کننده نهایی است. بنابراین با افزایش مصرف، میزان مالیات افزایش و با کاهش آن مبلغ مالیات پرداختنی نیز کاش می یابد. از مهمترین شاخصه های این نوع مالیات امکان کنترل مبلغ مالیات پرداختنی به واسطه کاهش یا افزایش میزان مصرف بوده و استقبال عمومی اکثر کشورها از این نوع مالیات بسیار بالا می باشد.

  تهیه و تنظیم صورت معاملات فصلی ماده 169 مکرر

هر شخصیت حقیقی یا حقوقی در راستای فعالیت های خود به خرید کالا و خدمات و یا فروش و ارائه آن می پردازد. از آنجاکه معاملات به صورت دوطرفه بین خریدار و فروشنده انجام می پذیرد، لذا اظهار و اعلام آن توسط هر دو طرف معامله الزامی می باشد.

  ثبت نامه و تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی

پس از ثبت یک شرکت و یا تشکیل یک واحد اقتصادی و قبل از انجام هرگونه فعالیت شخصیت حقیقی و یا حقوقی می بایست نسبت به تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی اقدام نماید.

  تحریر دفاتر قانونی

هر شخصیت حقیقی و یا حقوقی که طبق قانون مکلف به ارائه اظهارنامه و نگهداری دفاتر می باشد باید در هر سال مالی همراه با اظهارنامه و سایر مستندات دفاتر قانونی خود را نیز طبق اصول و ضوابط و آئین نامه ها موجود تهیه و تنظیم نمایند .

  انجام خدمات حسابرسی مالی

حسابرسی در واقع بررسی حساب ها و گزارشات مالی شامل ترازنامه، سود و زیان، گردش وجوه نقد تغییرات سرمایه و ... توسط فردی خارج از مجموعه شرکت و به صورت مستقل می باشد. در واقع هدف از حسابرسی بیان این موضوع است که آیا صورتهای مالی به درستی منعکس کننده وضعیت مالی شرکت می باشد یا خیر.

  تهیه لوایح و دفاعیه های مالیاتی و حضور در هیئت های حل اختلاف مالیاتی
کلیه فعالان اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی پس از پایان مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی توسط کارشناسان ارشد مالیاتی رسیدگی می شود تا سود و زیان ابرازی مودی را بررسی و در مورد قبول یا رد آن اظهار نظر نمایند.

  انجام خدمات پیش حسابرسی بیمه ای و حضور در هیئت های حل اختلاف سازمان تامین اجتماعی

حسابرسی بیمه در واقع بررسی حساب ها و اسناد و مدارک توسط کارشناسان و حسابرسان تامین اجتماعی به این منظور است که هزینه های لازم برای کسب درآمد که برای کارگران پرداخت شده است، حق بیمه آن نیز محاسبه و پرداخت شده است یا خیر؟
  صفحه خدمات مالی و حسابداری صفحه خدمات مالیاتی  

 میتونم راهنماییتون کنم؟